Du er her: 

Brug for en kirkebil?

Har du brug for hjælp til at komme til en aktivitet, et arrangement eller en gudstjeneste, så kan du ringe til vores kordegn, som vil bestille en taxi til dig. Tryk her!

 

 

24sep kl. 16:30

Annas læseklub

 

24sep kl. 16:30
25sep kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

25sep kl. 11:15
25sep kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

25sep kl. 12:45
25sep kl. 18:00

FDF K9

 

25sep kl. 18:00
26sep kl. 17:15

Menighedsrådsmøde

 

26sep kl. 17:15
28sep kl. 10:00

Rytmik for de yngste

 

28sep kl. 10:00
29sep kl. 11:00

Højmesse v/ SVP

 

29sep kl. 11:00
01okt kl. 19:00

Håndarbejde i Anna - workshop

 

01okt kl. 19:00
02okt kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

02okt kl. 11:15
02okt kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

02okt kl. 12:45
02okt kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

02okt kl. 14:30
02okt kl. 18:00

FDF K9

 

02okt kl. 18:00
06okt kl. 11:00

Højmesse v/ Jonna Dalsgaard.

 

06okt kl. 11:00
06okt kl. 16:00

Koncert med CPH Four

 

06okt kl. 16:00
08okt kl. 13:00

Tirsdagstræf på udflugt

 

08okt kl. 13:00
09okt kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

09okt kl. 11:15
09okt kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

09okt kl. 12:45
09okt kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

09okt kl. 14:30
09okt kl. 18:00

FDF K9

 

09okt kl. 18:00
10okt kl. 19:00

Sangaften i Anna

 

10okt kl. 19:00
11okt kl. 15:00

Kulturnat for børn i Anna Kirke

 

11okt kl. 15:00
13okt kl. 11:00

Højmesse v/ Susanne Voss Pedersen

 

13okt kl. 11:00
16okt kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

16okt kl. 11:15
16okt kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

16okt kl. 12:45
20okt kl. 11:00

Højmesse v/ Jonna Dalsgaard

 

20okt kl. 11:00
22okt kl. 14:00

Håndarbejde i Anna

 

22okt kl. 14:00
22okt kl. 17:30

Annas Folkekøkken

 

22okt kl. 17:30
23okt kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

23okt kl. 11:15
23okt kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

23okt kl. 12:45
23okt kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

23okt kl. 14:30
23okt kl. 18:00

FDF K9

 

23okt kl. 18:00
26okt kl. 10:00

Rytmik for de yngste

 

26okt kl. 10:00
27okt kl. 11:00

Højmesse v/ Susanne Voss Pedersen

 

27okt kl. 11:00
27okt kl. 17:00

Barn-voksengudstjeneste med temaet Halloween/Lysfest med efterfølgende spisning

 

27okt kl. 17:00
29okt kl. 16:30

Annas Læseklub

 

29okt kl. 16:30
30okt kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

30okt kl. 11:15
30okt kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

30okt kl. 12:45
30okt kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

30okt kl. 14:30
30okt kl. 18:00

FDF K9

 

30okt kl. 18:00
31okt kl. 17:15

Menighedsrådsmøde

 

31okt kl. 17:15
03nov kl. 11:00

Alle Helgens højmesse & frokost

 

03nov kl. 11:00
05nov kl. 19:00

Håndarbejde i Anna

 

05nov kl. 19:00
06nov kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

06nov kl. 11:15
06nov kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

06nov kl. 12:45
06nov kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

06nov kl. 14:30
06nov kl. 18:00

FDF K9

 

06nov kl. 18:00
10nov kl. 11:00

Højmesse v/ Jonna Dalsgaard

 

10nov kl. 11:00
12nov kl. 14:00

Tirsdagstræf

 

12nov kl. 14:00
13nov kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

13nov kl. 11:15
13nov kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

13nov kl. 12:45
13nov kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

13nov kl. 14:30
13nov kl. 18:00

FDF K9

 

13nov kl. 18:00
14nov kl. 19:00

Sangaften i Anna

 

14nov kl. 19:00
16nov kl. 11:00

Gudstjeneste for de yngste

 

16nov kl. 11:00
17nov kl. 11:00

Højmesse v/ Susanne Voss Pedersen

 

17nov kl. 11:00
19nov kl. 14:00

Håndarbejde i Anna

 

19nov kl. 14:00
19nov kl. 17:30

Annas Folkekøkken

 

19nov kl. 17:30
20nov kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

20nov kl. 11:15
20nov kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

20nov kl. 12:45
20nov kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

20nov kl. 14:30
20nov kl. 18:00

FDF K9

 

20nov kl. 18:00
23nov kl. 12:00

Bazar i Anna

 

23nov kl. 12:00
24nov kl. 11:00

Højmesse v/ Birger Baunehøj

 

24nov kl. 11:00
24nov kl. 12:00

Bazar i Anna

 

24nov kl. 12:00
26nov kl. 16:30

Annas Læseklub

 

26nov kl. 16:30
27nov kl. 11:15

Babysalmesang hold 1

 

27nov kl. 11:15
27nov kl. 12:45

Babysalmesang hold 2

 

27nov kl. 12:45
27nov kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

27nov kl. 14:30
28nov kl. 17:15

Menighedsrådsmøde

 

28nov kl. 17:15
30nov kl. 10:00

Rytmik for de yngste

 

30nov kl. 10:00
01dec kl. 11:00

Kirkens fødselsdag & højmesse

 

01dec kl. 11:00
04dec kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

04dec kl. 14:30
08dec kl. 11:00

Højmesse v/ Jonna Dalsgaard

 

08dec kl. 11:00
10dec kl. 14:00

Tirsdagstræf

 

10dec kl. 14:00
11dec kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

11dec kl. 14:30
12dec kl. 19:00

Sangaften i Anna

 

12dec kl. 19:00
15dec kl. 11:00

Højmesse v/ Susanne Voss Pedersen

 

15dec kl. 11:00
15dec kl. 17:00

Barnvoksengudstjeneste med efterfølgende spisning og juleklip

 

15dec kl. 17:00
18dec kl. 14:30

Konfirmandforberedelse

 

18dec kl. 14:30
24dec kl. 11:00

Julegudstjeneste for de mindste v/ begge præster

 

24dec kl. 11:00
24dec kl. 15:00

Juleaftensgudstjeneste v/ JD

 

24dec kl. 15:00
25dec kl. 11:00

Højmesse v/ Susanne Voss Pedersen

 

25dec kl. 11:00
29dec kl. 11:00

Højmesse v/ Jonna Dalsgaard

 

29dec kl. 11:00
01jan kl. 14:00

Nytårshøjmesse v/ Jonna Dalsgaard

 

01jan kl. 14:00